SLUŽBY

Kompletní služby dentální hygieny od preventivních, přes léčebné, po estetické.

Léčebné a preventivní:

Základem je vždy odstranění zubního kamene ze skloviny, krčků či kořenů zubů a jejich zahlazení.

Pravidelným prováděním těchto výkonů tak předcházíme nejčastějším onemocněním zubů a dásní jako je zubní kaz, zánět dásní (gingivitida) a zánět závěsného aparátu zubů (parodontitida). Jednoduše řečeno, vaše dásně se vždy znovu nadechnou.

Léčba parodontitidy

Pokud je však stav chrupu už ve stadiu parodontitidy, je za potřebí provést hloubkové čištění zubního kamene (tzv. deep scaling). Onemocnění se tak podaří zastavit nebo alespoň výrazně zpomalit jeho průběh.

Pravidelná profesionální ústní hygiena je velmi důležitá také v období léčby fixními aparátky (rovnátka), kdy může být provádění domácího čištění zubů poněkud ztížené.

Neméně důležité je udržování výborné zubní hygieny také v případě, že se ve vašich ústech nacházejí zubní implantáty. Zvyšujete tím tak jejich životnost.

Ve všech těchto případech však platí, že bez vašeho přičinění, tzn. co nejlépe prováděné domácí ústní hygieny, nikdy nedosáhneme uspokojivých výsledků.

Estetické:

Metoda opískování (air-flow)

 Velmi dobře zbaví sklovinu povrchových nečistot jako jsou plak (biofilm), získané pigmentové skvrny z kávy, čajů, červeného vína, kouření apod. Sklovina tak zůstane dokonale hladká. Tato technika by měla vždy předcházet i bělení zubní skloviny.

Bělení zubů (teeths whitening)

je proces zesvětlování zubní skloviny speciálními gely určenými jak k profesionálnímu ordinačnímu užití, tak k domácímu použití. Těmto výkonům by měla předcházet konzultace, event. profesionální ústní hygiena, pokud je třeba.